aktualne promocje kupuj taniej    darmowa dostawa sprawdź szczegóły

Leki na koncentracje

Sprecyzuj wyszukiwanie

Wyświetlono: 1 do 10 z 13 (2 stron)

Historia leków na koncentrację

Modafinil i Armodafinil stały się szerzej znane dopiero niedawno, kiedy masowo zaczęli po niego sięgać pracownicy korporacji, studenci i sportowcy. Modafinil i jego prekursor Armodafinil- podobnie jak inne psychostymulanty, np. amfetamina - zwiększają wydajność fizyczną i psychiczną, jednak w przeciwieństwie do nich nie powoduje skutków ubocznych i nie uzależnia. To wszystko sprawiło, że w USA i Europie zachodniej leki zawierające te substancje stały się bardzo popularne. Modafinilem i Armodafinilem zainteresowali się przede wszystkim pracownicy korporacji (zwłaszcza wyższego szczebla), studenci przed sesją, sportowcy, wojskowi prowadzący wielogodzinne operacje i wszyscy inni, którzy potrzebują utrzymać pełną koncentrację, poprawić zdolność skupiania uwagi, zwiększyć motywację podczas wykonywania zadań, zwiększyć znacznie efektywność nauki i poprawić pamięć dodatkowo leki zawierające modafinil czy armodafinil zmniejszają zmęczenie spowodowane różnicą stref czasowych czasu ( jet lag).

Modafinil czy Armodafinil

Armodafinilu jest prekursorem modafinilu, oznacza to, że jest metabolizowany do postaci modafinilu w wątrobie. Dzięki temu jest lepiej biodostępny, czyli lepiej przyswajalny przez nasz organizm i dzięki temu Armodafinil jest substancją silniejszą od Modafinilu, a zatem intensywność działania obu związków jest różna. Ponieważ Armodafinil jest silniejszym w działaniu, jest też droższy. Mimo że oba związki mają ten sam czas działania, armodafinil osiąga maksymalne stężenie we krwi po użyciu nieco później niż modafinil i dlatego może być skuteczniejszym rozwiązaniem dla osób z nadmierną sennością w ciągu dnia. Oznacza to, że chociaż Modafinil zacznie działać szybciej, to Armodafinil będzie miał później silniejszy i bardziej intensywny efekt. Również wielu użytkowników według własnych spostrzeżeń potwierdza mocniejszy działanie armodafinilu. Wykazano również, że niektórzy użytkownicy reagują bardziej pozytywnie na S-enancjomer Modafinilu, a zatem mają z nim lepsze doświadczenia niż z Armodafinilem. Ale jest to kwestia bardzo indywidualna. Podsumowując, Armodafinil jest bardziej skuteczną wersją Modafinilu. Wielu użytkowników zgodziło się z tym, że Armodafinil ma silniejszy, dłuższy efekt, który następuje trochę później, przy czym Modafinil ma mniej intensywne i łagodniejsze działanie. Najlepiej sprawdzenić samemu, która z substancji czynnych będzie Tobie najbardziej odpowiadała.

Włącz swój umysł

Naukowcy udowodnili negatywne skutki działania kofeiny lub innych stymulantów pobudzających. Kofeina może powodować zaburzenia rytmu serca, bezsenność, nerwowość, dyskomfort w jamie brzusznej, problemy z żołądkiem, nudności i wymioty, przyspieszone bicie serca i pocenie się, a także inne działania niepożądane. Modafinil i armodafinil są w tym aspekcie zupełnie inne. W przeciwieństwie do wspomnianych środków pobudzających, nie mają praktycznie skutków ubocznych, ponieważ nie działa na zasadzie zmiany ciśnienia krwi lub tętna, więc nie obciążają naszego układu krwionośnego jak to robią inne stymulatory.

Armodafinil i Modafinil podnoszą czujność, poprawiają funkcje poznawcze, nastrój, produktywność, a czasem powoduje łagodną euforię. Leki te są stosowane w zaburzeniach senności, kiedy to ludzie mają w związku z tym problemy z utrzymaniem w ciągu dnia należytego stanu wybudzenia i czują się senni. Są pomocne, jeśli sytuacja wymaga pełnego skupienia uwagi. Armodafinil i Modafinil mają cudowną zdolność pobudzania umysłu tak, aby działał na najwyższych obrotach bez skutków ubocznych. Użytkownicy Modalertu zauważyli znaczną poprawę koncentracji uwagi, pamięci krótkoterminowej i poprawę funkcji poznawczych.

Energetyki a armodafinil i modafinil

Napoje energetyczne bazują na kofeinie która w większych ilościach ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, zawierają też dużo cukru przez co możemy przybrać na wadze i wzrasta nam insulinoodporność prowadząca do cukrzycy typu drugiego. W przeciwieństwie do nich, Modafinil i Armodafinil hamują uczucie głodu. Dlatego popularność leków z Modafinilem i Armodafinilem nieustannie wzrasta. Są to bezpieczne i skuteczne substancja o minimalnym ryzyku działań niepożądanych i uzależnienia. 90% użytkowników to są osoby zdrowe. Wypróbuj modafinil i armodafinil teraz i poczuj różnicę!

Modafinil, armodafinil dawkowanie i zalecenia

W przypadku Modafinilu zaleca się rozpoczęcie od dawki 100 mg i w razie niewystarczających efektów działania przejście na dawkę 200 mg, podczas gdy Armodafinu wystarczy 150 mg, aby uzyskać ten sam efekt. Modafinil w przypadku długoterminowego przyjmowania najlepsze wyniki osiąga się w dawce 200 mg. Nie należy przekraczać dawki 300 mg na dobę. Ważne jest, aby zrozumieć, jak organizm reaguje na lek i jakie są granice tolerancji. Efekty działania Modafinilu zaczną się pojawiać po upływie około jednej godziny od przyjęcia i utrzymują się około 6-8 godzin. Modafinil powinien być stosowany w cyklach z regularnymi przerwami, aby zapobiec tworzeniu się tolerancji przez organizm. Zalecamy przyjmowanie leku najpóźniej 90 minut przed celową aktywnością lub w przypadku bezsenności. Należy zapewnić, żeby nasz organizm był dobrze nawodniony przez cały czas stosowania leku. Picie odpowiedniej ilości płynów jest ważne dla uzyskania najlepszego pozytywnego efektu działania.

Problemy z pamięcią

Problemy z pamięcią zwykle dotykają osób starszych, jednak wszystko zaczyna się dużo wcześniej. Stres, szybki tryb życia, natłok informacji, które trzeba zapamiętać i przetworzyć - wszystko to wpływa na kłopoty z pamięcią również u młodszych osób. Tym bardziej, kiedy sytuacja jest nerwowa - zbliżają się egzaminy i jest sporo wiedzy do przyswojenia. Wzmacniać trzeba jednocześnie nie tylko samą pamięć, ale i koncentrację. Jak to zrobić? Można zastosować szereg różnych ziół, witamin i suplementów diety, które na pewno pomogą w poprawie pamięci i lepszym skupieniu się! 
Koncentracja - co wybrać? 
By wesprzeć swoją pamięć i koncentrację, najlepiej jest sięgnąć po składniki, które poprawiają stan układu nerwowego, a także ukrwienie mózgu. Nie bez wpływu na organizm pod tym względem jest również stres, z którym trzeba walczyć stosując środki pomagające się odprężyć, wyciszyć i uspokoić. Środki, które są stosowane dla podniesienia wydajności pamięci i możliwości skupienia, zwykle zawierają składniki: 

  • lecytyna,
  • guarana,
  • kofeina, 
  • żeńszeń, 
  • miłorząb japoński. 

Leki na pamięć i koncentrację przydają się w sytuacjach stresowych. Warto je także stosować u starszych, by podnieść wydajność swojego mózgu. Przydają się również w obliczu trudności z zebraniem myśli, w chwilach rozdrażnienia, albo przy nadpobudliwości na tle nerwowym. 
Wcześniej warto zasięgnąć porady specjalisty, który dobierze odpowiednią dawkę leku, by uzupełnić pewne niedobory w organizmie, albo wspomóc jego działanie. 
Suplementy diety, wspomagające pamięć i koncentrację mogą mieć postać tabletek lub syropów, zawierających na przykład wyciągi z ziół czy witaminy. Jeśli chodzi o te drugie, warto wiedzieć, że ich niedobór może prowadzić do zaburzeń pamięci. Najważniejsze są pod tym względem witaminy z grupy B - zwłaszcza B1 i B3. Trzeba też zwrócić uwagę na kwasy omega-3, które w znaczący sposób wpływają na procesy zachodzące w układzie nerwowym. Kwasy omega-3 również można suplementować, bądź dostarczać je pod postacią tłustych ryb i owoców morza. 

Domowe sposoby na lepszą pamięć. 

Warto wiedzieć, że nie zawsze trzeba sięgać po tabletki i suplementy diety, żeby mieć lepszą pamięć i większą koncentrację. Składniki poprawiające pamięć - na przykład lecytyna - dostępne są w zwykłych pokarmach, jak orzechy, rzepak i soja. W związku z tym zdrowe odżywianie i spożywanie określonych pokarmów także przyczyni się do zyskania lepszej pamięci i skupienia. Można również stosować zioła, z których przygotowuje się napary, ekstrakty i wywary. Jednym z takich ziół jest żeńszeń - nieodłączny składnik preparatów usprawniających pamięć. Żeńszeń pomaga w sytuacjach stresowych - ułatwia uspokojenie się, zrelaksowanie. To błyskawicznie przekłada się na zyskanie lepszego oglądu sytuacji. Ponadto żeńszeń posiada ścisłe działanie pobudzające receptory znajdujące się w mózgu. Z kolei miłorząb japoński to roślina wpływająca na stan naczyń krwionośnych i na pamięć. Jej stosowanie jest bardzo zdrowe - zapobiega bowiem między innymi występowaniu zakrzepów. Miłorząb japoński zawiera też flawonoidy, które należą do przeciwutleniaczy - tym samym spowalniają procesy starzenia komórek. Inne, popularne metody, wspomagające pamięć i koncentrację to uprawianie sportu, ruch, medytacja i techniki relaksacyjne, pozbycie się z otoczenia przedmiotów, które rozpraszają uwagę. Warto również co jakiś czas robić sobie odpoczynek od wysiłku intelektualnego - szczególnie, jeśli pracuje się głową, a codzienne życie wypełnione jest stresem i gonitwą myśli.