aktualne promocje kupuj taniej    darmowa dostawa sprawdź szczegóły
F-Tine
F-Tine  F-Tine  F-Tine 

F-Tine

  • Producent: Neuro Biotech
  • Kod Produktu: Fluoksetyna 20 mg
  • Dostępność: 2-3 Days
  • 1.80zł

  • 20 szt. lub więcej 1.40zł
  • 30 szt. lub więcej 1.30zł
  • 40 szt. lub więcej 1.20zł
  • 50 szt. lub więcej 1.10zł
  • 100 szt. lub więcej 0.90zł
  • 200 szt. lub więcej 0.80zł
  • 400 szt. lub więcej 0.70zł
  • 1000 szt. lub więcej 0.50zł

9500


Niestety produkt jest niedostępny.
Jeżeli chcesz poinformujemy Cię o jego dostępności.

lub

5 Opinii / Napisz opinię


Zobacz opinie o produkcie

(pokaż)

F-Tine z fluoksetyną 20 mg to nic innego jak znany wszystkim od wielu lat Prozac, czyli pigułka szczęścia. Na czym polega skuteczność tzw. pigułki szczęścia? Przed 25 laty wprowadzono na rynek prozac (fluoksetynę), pierwszy lek nowej generacji w leczeniu depresji, który zarówno zmienił postrzeganie tej choroby, jak i zapoczątkował modę na środki poprawiające nastrój. Nazwano go "tabletką szczęścia".

 

F-Tine

 

ilość tabletek

cena za całość

cena za jedną tabletkę

10 tabletek

18,00 zł

1,80 zł

20 tabletek

28,00 zł

1,40 zł

30 tabletek

39,00 zł

1,30 zł

40 tabletek

48,00 zł

1,20 zł

50 tabletek

55,00 zł

1,10 zł

100 tabletek

100,00 zł

1,00 zł

200 tabletek

180,00 zł

0,90 zł

400 tabletek

320,00 zł

0,80 zł

1000 tabletek

700,00 zł

0,70 zł

 

Substancja czynna:

FLUOKSETYNA 20 mg (antydepresant)

 

Ilość tabletek w jednym blistrze:

10 tabletek (Kupujesz tyle sztuk ile chcesz, nie musisz kupować całego blistra)

 

Data przydatności do spożycia:

08/2022

 

Prozac wprowadził na rynek amerykański w 1988 r. koncern farmaceutyczny Eli Lilly. Był to antydepresant trzeciej generacji, który zapoczątkował nową grupę leków tzw. wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI - Selective Serotonin Reuptake Inhibitor). Jego działanie polega na zwiększeniu w mózgu poziomu serotoniny, neuroprzekaźnika poprawiającego samopoczucie. Po wprowadzeniu Prozacu w USA preparat zyskał wyjątkową popularność – sugerowano nawet, że mógłby on być "pigułką szczęścia". Doszło tego, że Prozac stosować mieli nie tylko pacjenci z zaburzeniami depresyjnymi, ale i tacy, którzy mieli po prostu obniżony nastrój. Takie stanowisko przez wielu lekarzy było krytykowane, mimo tego preparat i tak był zachwalany przez specjalistów od marketingu. Nie budzi zdziwienia to, że znaleźli się lekarze, którzy chcieli udowodnić, że stosowanie Prozacu receptą na szczęście wcale nie jest. Badań dotyczących skuteczności Prozacu, a także innych preparatów przeciwdepresyjnych, przeprowadzono tak naprawdę bardzo wiele. Pojawiały się nawet publikacje, których autorzy wysuwali wniosek, że stosowanie różnych antydepresantów (w tym fluoksetyny) wcale nie poprawia stanu psychicznego pacjentów, a jeżeli nawet leki te miałyby mieć jakiekolwiek działanie, to jedynie niewiele większe od placebo. Ostatecznie jednak przeważają publikacje naukowe świadczące o tym, że leki antydepresyjne – stosowane w razie istnienia ku temu wskazań – rzeczywiście poprawiają stan psychiczny pacjentów. Warto zaznaczyć, że Prozac jest preparatem oryginalnym, czyli lekiem, w którym fluoksetyna znalazła się po raz pierwszy. Obecnie jednak na rynku dostępnych jest wiele innych preparatów antydepresyjnych, które podobnie jak Prozac zawierają fluoksetynę.

Czy od Prozacu można się uzależnić? Pacjenci, którym zostają zalecone leki psychotropowe, nierzadko mogą się zastanawiać – a co, jeżeli się uzależnię od tych preparatów? W końcu tak wiele mówi się o benzodiazepinach i o tym, jak wielki potencjał uzależniający mają te właśnie leki. W przypadku Prozacu pacjenci mogą być jednak spokojni – ten preparat przeciwdepresyjny nie wywołuje uzależnienia. Co prawda rzeczywiście – w razie możliwości zaprzestania stosowania tego leku, odstawia się go powoli i stopniowo, jednak potrzeba takiego postępowania wynika z tego, aby u osoby leczonej nie pojawiały się skutki uboczne nagłego odstawienia regularnie zażywanej fluoksetyny.

Prozac jest lekiem psychotropowym stosowanym w leczeniu różnorodnych zaburzeń psychicznych. Wśród wskazań do leczenia fluoksetyną wymieniane są:
• zaburzenia depresyjne (występują zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci);
• zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne;
• bulimia psychiczna.

Fluoksetyna rzadziej stosowana jest w leczeniu innych zaburzeń psychicznych, takich jak zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzenie paniczne czy trichotillomania. Podejmowane bywają czasami próby wykorzystania tej substancji w terapii alkoholizmu, u pacjentów z otyłością oraz u osób cierpiących na autyzm. Interakcje Prozacu z innymi lekami:Zanim lekarz zaleci pacjentowi fluoksetynę, zazwyczaj zadaje mu pytanie o to, czy przyjmuje on jakieś inne leki. Taka wiedza jest potrzebna medykowi dlatego, że pomiędzy fluoksetyną a innymi lekami mogą zachodzić różne interakcje – część z nich może zmniejszać stężenia różnych preparatów w organizmie i obniżać ich skuteczność, inne mogą z kolei doprowadzać do nadmiernego zwiększenia stężenia innych leków w organizmie, nasilając możliwość pojawienia się działań niepożądanych. Najistotniejsze interakcje, wymagające czasami zmian dawkowania stosowanych przez chorego leków, zachodzą pomiędzy fluoksetyną a:
• niektórymi lekami przeciwpsychotycznymi (np. haloperidolem, klozapiną);
• benzodiazepinami (takimi jak diazepam czy alprazolam);
• trójpierścieniowymi antydepresantami (takimi jak np. imipramina);
• karbamazepiną;
• solami litu;
• niektórymi lekami przeciwarytmicznymi (np. flekainidem).

Część pacjentów borykających się z obniżeniem nastroju próbuje poprawić swój stan poprzez spożywanie ziela dziurawca – od lat uznawane jest ono za roślinę mającą działanie przeciwdepresyjne. Spożywanie dziurawca przez osoby stosujące Prozac jest zdecydowanie przeciwwskazane – ziele to może bowiem doprowadzić do nasilenia skutków ubocznych fluoksetyny.

Prozac ogólnie jest dobrze tolerowanym preparatem, nie oznacza to jednak, że możliwe jest jego stosowanie przez dowolnego pacjenta.
Wśród przeciwwskazań do leczenia fluoksetyną wymieniane są:
• uczulenie na substancję czynną Prozacu lub na którykolwiek inny składnik preparatu,
• jednoczesne stosowanie leków z grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy),
• padaczka lekooporna.
Istnieją także pewne stany, w przypadku których stosowanie Prozacu jest możliwe, jednakże lek należy zażywać wtedy z zachowaniem zwiększonej ostrożności. Do takich stanów należą:
• cukrzyca (terapia fluoksetyną może doprowadzić do konieczności zmodyfikowania dawek leków przeciwcukrzycowych);
• padaczka o dobrze kontrolowanym przebiegu;
• doświadczenie w przeszłości napadu drgawkowego;
• stosowanie preparatów zmniejszających krzepliwość krwi (Prozac może nasilić działanie takich leków);
• różne schorzenia kardiologiczne;
• doświadczenie manii lub hipomanii w przeszłości (Prozac może wyzwolić epizod podwyższonego nastroju);
• stosowanie leków moczopędnych (szczególnie wtedy, kiedy terapię taką stosują osoby w podeszłym wieku – istnieje u nich bowiem zwiększone ryzyko wystąpienia hiponatremii, czyli obniżonego stężenia jonów sodu we krwi).

Substancją czynną F-Tine jest fluoksetyna. Substancja ta należy do środków przeciwdepresyjnych z grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Działanie fluoksetyny bazuje na hamowaniu transportera serotoniny – w ten właśnie sposób lek doprowadza do wzrostu stężenia tego neuroprzekaźnika w obrębie układu nerwowego (a niedobór serotoniny uznawany jest za jedną z możliwych przyczyn występowania m.in. zaburzeń depresyjnych).F-tine przyjmuje się doustnie. W przypadku regularnego zażywania fluoksetyny stan stacjonarny dla tej substancji (czyli osiągnięcie w organizmie stałych jej stężeń) rozwija się w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia terapii – to właśnie z tego względu efekt stosowania F-Tine pojawia się nie bezpośrednio po rozpoczęciu leczenia, a po tygodniu, czasami nawet czterech tygodniach od jego zapoczątkowania.

Produkty Powiązane

Tagi: FLUOKSETYNA, inhibitor wychwytu zwrotnego, serotonina, (SSRI),

F-Tine
Niedostępny
Niedostępny